Mühendislik

Mühendislik

Tasarım ekibimiz Basınçlı Tanklar, Proses Tankları, Karıştırıcılı Tanklar, Stok Tankları, Isı Eşanjörleri gibi proses ekipmanlarını istenilen uluslararası kodlara göre dizayn edip, detaylı 2 ve 3 boyutlu imalat resimlerini hazırlayarak imalat sürecini hızlandırmaktadır. Projelerin işleyişi sırasında ara bilgilendirmeler ve raporlar ile birlikte önemli süreçler müşterilerin dikkatine sunulmakta, tüm müşteri talepleri ve ilgili kodun gerekliliklerinin yerine getirilmesi güvence altına alınmaktadır.
Armaksan olarak en güncel  3 Boyutlu Tasarım ve Analiz programlarını kullanmaktayız. Özellikle 3 boyutlu modelleme ile üretilen ekipmanların sahada sorunsuz olarak yerleşmesi sağlanarak, çakışmaların ve istenmeyen sürprizlerin önüne geçilmektedir.

Yapısal Analiz

Armaksan uzman mühendis kadrosu ve Sonlu Elemanlar yazılımları ile ürünlerini tasarlar. Yapısal Analizler veya Gerilme Analizleri, sisteme ait emniyet katsayılarının belirlenmesi ve imalat süreçlerinde malzeme, maliyet, üretim süresi, mukavemet değerlerinin optimize edilmesine yardımcı olmaktadır.
CFD Analiz

Tasarımlarımızı Bilgisayar Destekli Akışkanlar Mekaniği ile modelleyip en yüksek verimi alabilmekteyiz. Hesaplamalı Akışkanlar Mekaniği (CFD) günümüz rekabet ortamı dikkate alınarak pratik, sağlıklı ve kesin sonuçlar almamıza yardımcı olur. Bu durum işverene maliyet ve zaman açısından büyük avantajlar sağlar.